16 grudnia 2016

Masaż

Jogiczny masaż tajski czyli joga dla leniwych 🙂

Dwa i pół tysiąca lat praktykowania leczniczego masażu Tajskiego można prześledzić wstecz do lekarza z Indii, żyjącego w czasach Buddy - Jivaka Kumar Bhaccha. Jego nauki dotarły do terenu dzisiejszej Tajlandii wraz z buddyzmem i dały początek leczniczej praktyce docenionej na zachodzie przez masażystów oraz fizykoterapeutów.

Technika Tajskiego masażu zbudowana jest na pozycjach jogi w których terapeuta rozciąga poszczególne partie ciała, uciskając linie energetyczne Sen, które odpowiadają za transport energii w organizmie. Oddając kontrolę nad poszczególnymi partiami ciała czujemy, jakby terapeuta „wlewał” w nas ciepło poprzez wzbudzenie krążenia i dostarczenie energii do zakątków mięśni i ścięgien, których istnienia jedynie mogliśmy podejrzewać.

Cały proces przebiega tutaj inaczej niż w klasycznym wyobrażeniu masażu i€“ nie leżymy na stole, a masażysta nie wciera w nas eterycznych olejków przy relaksujących dźwiękach muzyki i kojącym zapachu kadzideł. Roboczym ubraniem osoby poddawanej zabiegowi są ulubione dresy. Muzyka i zapach kadzidełek pomagają w skupieniu i złapaniu rytmu pracy, ale bynajmniej nie wprowadzają w senną ociężałość - cały masaż jest głęboką pracą nad ciałem podzieloną na etapy, w których będziesz leżeć na plecach, na boku, na brzuchu, a nawet siedzieć.

Przejście całego masażu pozwala na doświadczenie poczucia rozluźnienia od palców stóp aż po czubek głowy.

Terapia czaszkowo - krzyżowa

Terapia czaszkowo -€“ krzyżowa polega na pracy z płynem mózgowo -€“ rdzeniowym. Poprzez delikatny dotyk terapeuta równoważy nieprawidłowe napięcia zapisane w szkielecie, mięśniach, stawach i podwięziach. Terapia ta skierowana jest do osób odczuwających między innymi dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych, chroniczne zmęczenie i poczucie braku energii oraz bóle głowy i migreny. Terapia czaszkowo - krzyżowa pomaga również przy nerwobólach, zaburzeniach snu, obniżeniu odporności oraz nerwicy.

Koniecznie zajrzyj do naszej GALERII.