16 grudnia 2016

Masaż

Jogiczny masaż tajski – holistyczna terapia przywracająca równowagę w organizmie

Dwa i pół tysiąca lat praktykowania leczniczego masażu tajskiego można prześledzić wstecz do lekarza z Indii, żyjącego w czasach Buddy – Jivaka Kumar Bhaccha. Jego nauki dotarły do terenu dzisiejszej Tajlandii wraz z buddyzmem i dały początek leczniczej praktyce docenionej na zachodzie przez masażystów oraz fizykoterapeutów.

Technika tajskiego masażu zbudowana jest na pozycjach jogi w których terapeuta rozciąga poszczególne partie ciała, uciskając linie energetyczne Sen, które odpowiadają za transport energii w organizmie. Cały masaż jest głęboką pracą nad ciałem podzieloną na etapy, w których będziesz leżeć na plecach, na boku, na brzuchu, a nawet siedzieć.

Masaż tajski to holistyczna terapia w której pracuje się na wielu poziomach (fizycznym emocjonalnym i energetycznym). Wzajemne sprzężenie wszystkich układów (m. in. kostny, mięśniowy trawienny limfatyczny) sprzyja całościowej pracy z organizmem człowieka. Praca w jednej części ciała przynosi również pozytywne efekty w pozostałych częściach organizmu.

Masaż całego ciała pozwala na doświadczenie poczucia rozluźnienia od palców stóp aż po czubek głowy. Do pozytywnych efektów można również zaliczyć ogólne obniżenie napięcia w organizmie oraz obniżenie poziomu stresu. Masaż likwiduje bądź znacząco zmniejsza przykurcze, napięcia i bóle mięśniowe, w tym bóle karku, barków i pleców. Dzięki serii mobilizacji i rozciągań można odczuć zwiększenie elastyczności, poprawę ruchomości stawów oraz zwiększenie ich zakresów. Rytmiczny ucisk oraz stymulacja punktów akupresurowych wpływa na poprawę krążenia krwi i limfy, które z kolei wpływają na funkcjonowanie układu odpornościowego oraz wspierają oczyszczanie organizmu z toksyn.

Masaż tajski charakteryzuje się holistycznym podejściem do człowieka, nie ma stałej, sztywno-ustalonej sekwencji – wszystko jest dopasowywane do potrzeb osoby masowanej.

Przeciwwskazania: stany zapalne, osteoporoza, nowotwory, tętniak, miażdżyca, nieunormowane problemy z ciśnieniem.

Informację dodatkowe:

Na sesję masażu proszę zabrać ze sobą luźne ubranie niekrępujące ruchów (dres, legginsy, koszulka).

Przed masażem należy poinformować o wszelkich problemach zdrowotnych.

Zaleca się nie jeść ok 2 godzin przed masażem.

Cena:
1h/150 PLN
1,5h/220 PLN

Zapisy:
tel: 721 845 201
e-mail: katarzyna.witkos@gmail.com

Gabinet:
Szkoła jogi Anya Yoga
ul. Boguckiego 1a
01-508 Warszawa (Żoliborz)

Koniecznie zajrzyj do naszej GALERII.